Oppussing på badet

Ikke gjør det selv

Rørleggere vil ikke godkjenne arbeid du har gjort selv.

Rørleggere vil montere produkter de skaffer selv.

Rørleggere vil montere produkter de skaffer selv. Foto: Crestock

Publisert Oppdatert
Oddgeir Tobiassen, fagsjef i NRL

Oddgeir Tobiassen, fagsjef i NRL Foto: Privat

Kan man gjøre røropplegget selv, for så å få det godkjent av en autorisert rørlegger?

Nei, mener rørlegger Oddgeir Tobiassen, fagsjef i NRL. I går svarte han på spørsmål i nettmøte.

- Det er nok ikke noen rørleggere som vil ta på seg det ansvaret. I Plan- og Bygningslovens § 106 står det at bygningstekniske installasjoner - innbefatter også rørarbeid - skal utføres av fagkyndig personell, dvs. svennebrev eller tilsvarende,

Se alle spørsmålene og svarene fra nettmøtet her.

Nyttige tjenester

Regn ut

FORUM

Underholdning

Tjenester fra Nettavisen

Nettavisen, Annonsebilag
Nettavisen, Annonsebilag
Nettavisen, Annonsebilag