Linda Eide er nominert for «Norsk attraksjon» og konkurrerer mot Jo Røislien og «Siffer». Han leder i alle fall på høyden.

HØYT OG LAVT: Linda Eide er nominert for «Norsk attraksjon» og konkurrerer mot Jo Røislien og «Siffer». Han leder i alle fall på høyden. © Foto: Philip Reiler

Funkenhauser Production, som drives av Bård Tufte Johansen (42) og Harald Eia (46), gjør stor suksess med sine TV-produksjoner.

Dobbelt-nominerte

Tidligere i år ble det kjent at radarparet har startet sitt eget produksjonsselskap og allerede i mai kan de hanke inn sine første TV-priser under »Gullruten»-showet i Bergen.

I "Beste nye programserie" er de attpåtil nominert to ganger med «Brille» og »I kveld med Ylvis».

Får jobbe uforstyrret

- Det er morsomt å lage programmer som blir nominert. Da gjør vi noe riktig. Det er fordelen med å være et nystartet selskap - at vi kan satse alt, forteller Bård da Her og Nå treffer ham under presentasjonen av de nominerte.

Han håper selvsagt på en pris eller to, men sier at selve premien er at man får jobbe uforstyrret.

- Selve premien er at man får jobbe i fred. Uten noe styr utenfra og ingen interne konflikter.

Se hele listen over nominerte under bildet.

Her er noen av de nominerte til årets «Gullruten»-utdeling som går av stabelen i Bergen i mai.

POPULÆR GJENG: Her er noen av de nominerte til årets «Gullruten»-utdeling som går av stabelen i Bergen i mai. © Foto: Philip Reiler

HER ER DE NOMINERTE:

Beste underholdning

«Hver gang vi møtes», produsert av Mastiff TV for TV 2

«I kveld med Ylvis», produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge

«Skavlan», produsert av Monkberry for NRK

«Team Bachstad», produsert av NRK for NRK

Beste event

«Hurtigruten», produsert av NRK for NRK

«KORK og Dimmu Borgir», produsert av NRK for NRK

«Nasjonal minneseremoni 22.7.11», produsert av NRK for NRK

«VM i snowboard - slopestyle», produsert av NRK for NRK

Beste reality (konkurranse)

«71 grader nord», produsert av Nordisk Film TV for TVNorge

«Alt for Norge», produsert av Monster Entertainment for TVNorge

«Mesternes Mester», produsert av Rubicon TV for NRK

«The Voice», produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste reality

«Blanke ark», produsert av Monster Entertainment for TVNorge

«Ingen grenser 2», produsert av Mastiff TV for NRK

«Teenage boss», produsert av NRK for NRK

«Trekant», produsert av NRK for NRK

Beste dokusåpe

«Lovesikh», produsert av NRK for NRK

«Salt & Pepper», produsert av Relation 04 Media for NRK

«Tangerudbakken Borettslag», produsert av Rubicon TV for TVNorge

«Valdres Teens», Produsert av Rubicon TV for NRK

Beste TV-drama

«Buzz Aldrin - hvor ble du av i alt mylderet?», produsert av Motlys for NRK

«Dag 2», produsert av Kamerakameratene for TV 2

«Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK

«Taxi», produsert av NRK for NRK

Beste humorprogram

«Brille», produsert av Funkenhauser Productions for NRK

«Helt Perfekt», produsert av Feelgood SFT for TVNorge

«Nytt på nytt», produsert av NRK for NRK

«Nårje», produsert av Feelgood SFT for TV 2

Beste barne- eller ungdomsprogram

«Barnas Supershow», produsert av NRK for NRK

«Newton», produsert av NRK for NRK

«Supernytt», produsert av NRK for NRK

«Vaffelhjerte», produsert av NRK for NRK

Beste magasin- eller livsstilsprogram

«Det blir bedre», produsert av Rubicon TV for TV3

«Min ungdoms vår», produsert av NRK for NRK

«Norsk attraksjon», produsert av NRK for NRK

«Siffer», produsert av Teddy TV for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram

«21 nyhetene», produsert av TV 2 for TV2

«Brennpunkt», De tapte minuttene, produsert av NRK for NRK

«Dagsrevyen», produsert av NRK for NRK

«En liten øy i verden», produsert av Dokumentaravdelingen for TV 2

Beste TV-dokumentar

«22.07.11», produsert av NRK for NRK

«Brevet til Jens», produsert av Novemberfilm for TV 2

«Indian Summer», produsert av Mediamente for NRK

«Sju kammers - frontsøstrene», produsert av Mica film for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie

«Beretninger om begynnelser», produsert av Storia for TV 2

«Krigens pris», produsert av Flimmer film for TV 2

«Overeksponert», produsert av NRK for NRK

«Til bords med fienden», produsert av TV 2 for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller

Agnes Kittelsen i «Dag 2», produsert av Kamerakameratene for TV 2

Ine Jansen i «Helt perfekt» produsert av Feelgood SFT for TVNorge

Kaia Varjord i «Taxi» produsert av NRK for NRK

Tuva Novotny i «Dag 2» produsert av Kamerakameratene for TV 2

Beste mannlige skuespiller

Adil Kahn i «Taxi» produsert av NRK for NRK

Anders Baasmo Christiansen i «Dag 2» produsert av Kamerakameratene for TV 2

Fridtjov Såheim i «Lilyhammer» produsert av Rubicon TV for NRK

Pål Sverre Valheim Hagen i «Buzz Aldrin - hvor ble det av deg i alt mylderet?», produsert av Motlys for NRK

Beste kvinnelige programleder

Else Kåss Furuseth i «Torsdag kveld fra Nydalen» produsert av Feelgood SFT for TV 2

Haddy N'jie i «Nasjonal minneseremoni» produsert av NRK for NRK

Linda Eide i «Norsk attraksjon» produsert av NRK for NRK

Selda Ekiz i «Newton» produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder

Bård Ylvisåker i «I kveld med Ylvis» produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge

Hans Olav Brenner i «Brenner» produsert av NRK for NRK

Thomas Seltzer i «Trygdekontoret» produsert av NRK for NRK

Truls Svendsen i «Kvelden er din» produsert av Monster Entertainment for TV 2

Årets deltager

Gro Marit Messmer i «Norske talenter» produsert av Monster Entertainment for TV 2

Hanne Mette Veiten Roterud i «Hellstrøm rydder opp hjemme» produsert av Monster Entertainment for TV3

Kari Sangro Olestad i «Ingen grenser» produsert av Mastiff TV for NRK

Sumeet Patpatia i «Lovesikh» produsert av NRK for NRK

Beste nye programserie

«Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK

«Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff TV for TV 2

«I kveld med Ylvis, produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge

«Siffer, produsert av Teddy TV for NRK

Årets nyskapning

«Gøy på landet», produsert av Monster Entertainment for TVNorge

«Hurtigruten», produsert av NRK for NRK

«Norges beste fighter», produsert av Filmhuset AS for Viasat4/TV3

«Til bords med fienden», produsert av TV 2 for TV 2

Årets TV-navn

Bård og Vegard Ylvisåker, TVNorge

Lars Monsen, NRK

Live Nelvik, NRK

Thomas Numme og Harald Rønneberg, TV 2

Les hele saken