Beste underholdning:

ESC Eurovision Song Contest - Produsert av NRK for NRK

Ari & Per - Produsert av Rubicon TV for NRK

Senkveld med Thomas og Harald - Produsert av Monster Entertainment for TV 2

Gylne tider - Produset av TV 2 for TV 2

Beste konkurransedrevet reality:

Maestro - Produsert av Nordisk Film TV for NRK

Norske talenter - Produsert av Monster Entertainment for TV 2

Alt for Norge - Produsert av Monster Entertainment for TVNorge

71 grader nord - Produsert av Nordisk Film TV For TVNorge

Beste reality:

Oppdrag Sognefjorden - Produsert av Flash Studio for NRK

Sjøsprøyt - Produsert av Medvind Media for NRK

Trekant - Produsert av NRK for NRK

Hellstrøm rydder opp - Produsert av Monster Entertainment for TV3

Beste TV-drama:

Himmeblå - Produsert av NRK for NRK

Koselig med peis - Produsert av Tordenfilm for NRK

Dag - Produsert av Kamerakameratene for TV 2

Den unge Fleksnes - Produsert av SF Norge for TVNorge

Beste humorprogram:

Hjerte til hjerte - Spelet - Produsert av NRK for NRK

Nytt på nytt - Produsert av NRK for NRK

Torsdag kveld fra Nydalen - Produsert av Feelgood SFT for TV 2

Kongsvik ungdomsskole - Produsert av Seefood TV for TVNorge

Beste barne- eller ungdomsprogram:

Energikampen - Produsert av Fabelaktiv for NRK

Fin Fredag - Produsert av NRK for NRK

Supernytt - Produsert av NRK for NRK

Barnas Supershow - Produsert av NRK for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

Spekter - Oljefondet - Produsert av NRK for NRK

Brennpunkt: Med NAV i sikte - Produsert av NRK for NRK

Migrapolis: I beste mening, hilsen FrP - Produsert av NRK for NRK

En dråpe luksus? - Produsert av Magnus Film & Tekst for TV 2

Beste dokusåpe:

Snøballkrigen - Produsert av f(x) produksjoner for NRK

Karanba! - Produsert av Tellus Works for NRK

Tangerudbakken Borettslag - Produsert av Rubicon TV for TVNorge

Et lite stykke Thailand - Produsert av Skofteland film for TVNorge

Beste TV-dokumentar:

Emanuel Ureturnerbar - Produsert av Medieoperatørene for NRK

Jeg vil takke livet - Produsert av Mediacircus tv for TV 2

Knut Sigve fra Folkestad - Produsert av Sant & Usant for TV 2

Å puste ut musikk - Produsert av News on Request for NRK

Beste dokumentar eller faktaserie:

Hvem tror du at du er? - Produsert av Monster Entertainment for NRK

Spekter - En ond historie - Produsert av NRK for NRK

Bjørn Hansen i Los Angeles (Serien: En sterk historie) - Produsert av NRK for NRK

Livet på vent - Produsert av Nordisk Film TV for NRK

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

Ikke gjør dette hjemme - Produsert av NRK for NRK

Svendsen om Hansen og Jensen - Produsert av Monster Entertainment for TV 2

Viggo på lørdag - Produsert av NRK for NRK

Villdyrlegen - Produsert av TV 2 for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller:

Line Verndal i «Himmelblå» - Produsert av NRK for NRK

Viktoria Winge i «Koselig med peis» - Produsert av Tordenfilm for NRK

Tuva Novotny i «Dag» - Produsert av Kamerakameratene for TV 2

Lene Kongsvik Johansen i «Kongsvik ungdomsskole» - Produsert av Seefood TV for TVNorge

Beste mannlige skuespiller:

Anders Baasmo Christiansen i «Koselig med peis» - Produsert av Tordenfilm for NRK

Stein Winge i «Koselig med peis» - Produsert av Tordenfilm for NRK

Atle Antonsen i «Dag» - Produsert av Kamerakameratene for TV 2

Anders Baasmo Christiansen i «Dag» - Produsert av Kamerakameratene for TV2

Beste kvinnelige programleder:

Haddy N'jie i «TV-aksjonen» - Produsert av NRK for NRK

Anne Rimmen i «Melodi Grand Prix» - Produsert av NRK for NRK

Anne-Kat. Hærland i «Lyngbø og Hærlands Big Bang» - Produsert av Rubicon & NRK for NRK

Ingerid Stenvold i «VM studio» - Produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder:

Jon Almaas i «Nytt på Nytt» - Produsert av NRK for NRK

Thomas Seltzer i «Trygdekontoret» - Produsert av NRK for NRK

Øyvind Mund i «Gylne tider» - Produsert av TV 2 for TV 2

Eyvind Hellstrøm i «Hellstrøm rydder opp» - Produsert av Monster Entertainment for TV3

Årets deltaker:

Marie Kinge i «Trekant» - Produsert av NRK for NRK

Manolis i «Hellstrøm rydder opp» - Produsert av Monster Entertainment for TV3

Alita Dagmar Kristensen i «Robinson Ekspedisjonen» - Produsert av Strix Televisjon for TV3

Lars Johan i «Et lite stykke Thailand» - Produsert av Skofteland Film for TVNorge

Beste nye programserie:

Ari & Per - Produsert av Rubicon tv for NRK

Karanba! - Produsert av Tellus Works for NRK

Livet på vent - Produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Alt for Norge - Produsert av Monster Entertainment for TVNorge

Årets nyskapning:

Alt for Norge - produsert av monster for TVN

Trekant - produsert av NRK for NRK

Dansken og Fingern - Produsert av Feelgood Scene Film TV for Viasat 4

Dag - produsert av Kamerakameratene for TV 2

Les hele saken

Vi setter stor pris på kommentarer og innspill i debattene våre. Vær forsiktig med personangrep og sjikane og prøv heller å forklare hva du mener og hvorfor. Takk for at du bidrar i debatten!