Jeg trenger litt inspirasjon til å lage nydelige cakepops til bursdagen til lillegutt til helgen :-)
Noen som vil dele sin beste cake pops oppskrift?
Opprettet av
Ida - mamma til 2 søte små
, juli 19 2012 12:09
5 svar til dette emnet
#1
Skrevet 19 juli 2012 - 12:09
Snarvei til forumene
Annonsebilag
Annonsebilag
#2
Skrevet 19 juli 2012 - 18:01
Hva slags kake?
Jeg for min del er veldig mye bedre i norsk enn i engelsk kakepopp? hva er det
(og dette er ironi om det ikke forstås)
Jeg for min del er veldig mye bedre i norsk enn i engelsk kakepopp? hva er det
(og dette er ironi om det ikke forstås)
#3
Skrevet 19 juli 2012 - 21:47
Cakepops er det nye store, etter cupcake. Du tar en kakebunn (eller rester av en formkake eller brownies eller hva som helst egentlig), smuldrer det opp og blander det med litt glasur, smeltet sjokolade, kremost eller noe annet lignende som passer som "lim" (altså er pisket krem ikke egnet da dette ikke gjør at massen henger sammen). Deretter lager du kuler med hendene som tres på trepinner og legges fryseren. Når kulene er kalde dyppes de e smeltet sjokolade og pyntes med strø el.l. Morsomme og gode kaker til barnebursdager. =)
Her er noen oppskrifter:
http://www.matpaabor...6/cakepops.html
http://www.passionfo...king/cake-pops/
Her er noen oppskrifter:
http://www.matpaabor...6/cakepops.html
http://www.passionfo...king/cake-pops/
#4
Skrevet 22 juli 2012 - 21:40
Muffins:
3 egg
2 1/2 dl sukker
1 ts vaniljesukker
50 gr smör
1 dl lettrömme
2 ss kaldt kaffe
3 1/2 dl hvetemel
2 ts bakepulver
4 ss kakao
100 gr 70% sjokolade
2 dl peanötter.
1. sett ovenen på 175 grader
2. lag eggedosis av egg, sukker og vaniljesukker.
3. smelt smöret. Tilsett römme og kaffe og balnd dette i eggedosisen.
4. band hvetemel, bakepulver, kakao og bland dette i eggedosisien.
5. Hakk sjokoladen og smelt den i mikroen. Tilsett den i "deigen."
6. Hakk peanötter i mindre biter og hell over i deigen.
7. Ha deigen i muffinsformene
8. Stek midt i ovenen i 15 min
DEnne har jeg ikke prøvd.
Glasur:
1. 1 dl peanöttsmör.
2. 4 dl melis
3. 4 ss kakao
4. 2 ts vaniljesukker
5. 150 gr philadelphiaost
6. i ss kaffe
Dette blandes godt sammen (kaldt) Has på muffinsen når de har blitt kalde!
Dette er min Favoritt!
3 egg
2 1/2 dl sukker
1 ts vaniljesukker
50 gr smör
1 dl lettrömme
2 ss kaldt kaffe
3 1/2 dl hvetemel
2 ts bakepulver
4 ss kakao
100 gr 70% sjokolade
2 dl peanötter.
1. sett ovenen på 175 grader
2. lag eggedosis av egg, sukker og vaniljesukker.
3. smelt smöret. Tilsett römme og kaffe og balnd dette i eggedosisen.
4. band hvetemel, bakepulver, kakao og bland dette i eggedosisien.
5. Hakk sjokoladen og smelt den i mikroen. Tilsett den i "deigen."
6. Hakk peanötter i mindre biter og hell over i deigen.
7. Ha deigen i muffinsformene
8. Stek midt i ovenen i 15 min
DEnne har jeg ikke prøvd.
Glasur:
1. 1 dl peanöttsmör.
2. 4 dl melis
3. 4 ss kakao
4. 2 ts vaniljesukker
5. 150 gr philadelphiaost
6. i ss kaffe
Dette blandes godt sammen (kaldt) Has på muffinsen når de har blitt kalde!
Dette er min Favoritt!
Susanns muffins.
- Oppskriften gir 8 store, eller 16 små muffinser
2,5 dl melk
1 egg
¾ dl nøytral olje (f.eks solsikke, mais eller soya) eller smeltet smør
1 ½ dl sukker
4,8 dl hvetemel (jeg bruker siktet spelt)
2 ts bakepulver
2 ts vaniljesukker
1-2 ss kakao, om du vil ha sjokolademuffins
Det tørre, unntatt sukkeret, siktes og blandes for seg. Tilsett så sukker.
Egget røres lett sammen for hånd, i egen bolle. Tilsett olje og melk. Hell
alt tørt opp i det våte på én gang, og rør lett sammen. Røren skal ikke
bli jevn! Det skal være klumper. Dette er hemmeligheten for å unngå at
kakene blir seige. Du kan bruke annen deigvæske, helt eller delvis, for å
få annen smak, f.eks fruktjuice, Baileys, en whiskeyskvett og lignende.
Et går også an å stikke en Smil-sjokolade eller lignende i hve kake før
steking.
Muffinsene stekes ved 200 grader i 15-20 minutter for store, eller 10-15
minutter for små.
Lykke til!
#5
Skrevet 24 juli 2012 - 21:07
Ostekake med hvitsjokolade...
Bunn:
En pakke kornmo kjeks - knuses
150 gram smeltesmør
- bland sammen og fordel i en kakkeform
- sett i kjøleskapet
Ostemassen:
Visk krem - en liten kartong
Ha i jorbærgele som du blander ut med 3 dl vann i stede for 5.
1 pake philadelpiaost naturell
2 plater smelet hvitsjoklolade
- Bland alt sammen og fordel over kakkebunden
- Sett i kjøleskap
Når hostemassen er stiv kutter du opp en kur jordbør og en plate hvitsjokolade og hordeler på toppen.
Bunn:
En pakke kornmo kjeks - knuses
150 gram smeltesmør
- bland sammen og fordel i en kakkeform
- sett i kjøleskapet
Ostemassen:
Visk krem - en liten kartong
Ha i jorbærgele som du blander ut med 3 dl vann i stede for 5.
1 pake philadelpiaost naturell
2 plater smelet hvitsjoklolade
- Bland alt sammen og fordel over kakkebunden
- Sett i kjøleskap
Når hostemassen er stiv kutter du opp en kur jordbør og en plate hvitsjokolade og hordeler på toppen.
#6
Skrevet 24 juli 2012 - 21:15
Denne eplepaien er også alltid en suksess.
(Lag degen kveden før. deigen er lettere å jobbe med når den har stått litt i kjøleskapet. Kaken bør stekes samme dag som den skal spises, men har du laget deigen i forkant er mesteparten av jobbe gjort.)
Bunn:
250 g sukker
250 g smør
2 egg
8 dl hvetemel
4 ts bakepulver
1 ss vann
Visp smør og sukker hvit, ha i egg, deretter blader du inn det øvrige.
Trukk 2/3 av deigen utover en kakkeform lagen liten kant/forhøyning rundt hele veien.
Hell over et glass Nora epelsyltetøy.
Kjevele ut resten av degen og sjer ut remser til å lage gitter på toppen av kaken. - et lite drys kanel på toppen.
190 grader 30 min.
(Lag degen kveden før. deigen er lettere å jobbe med når den har stått litt i kjøleskapet. Kaken bør stekes samme dag som den skal spises, men har du laget deigen i forkant er mesteparten av jobbe gjort.)
Bunn:
250 g sukker
250 g smør
2 egg
8 dl hvetemel
4 ts bakepulver
1 ss vann
Visp smør og sukker hvit, ha i egg, deretter blader du inn det øvrige.
Trukk 2/3 av deigen utover en kakkeform lagen liten kant/forhøyning rundt hele veien.
Hell over et glass Nora epelsyltetøy.
Kjevele ut resten av degen og sjer ut remser til å lage gitter på toppen av kaken. - et lite drys kanel på toppen.
190 grader 30 min.

