Test deg selv

Husker du matvareprisene for 20 år siden?

En liter helmelk koster i dag omtrent 16 kroner, men hva kostet den i 1993? Sjekk om du husker prisene!

Publisert Oppdatert

En liter melk er en liter melk, men prisene forandrer seg med årene! Det er ikke så lett å merke de glidende overgangene, men det skjer ganske mye på 20 år!

Men det er stor forskjell på hvor mye matvarene går opp i pris. Noen produkter koster ikke mange kronene mer nå enn da, mens andre har doblet seg i pris. Kan du tenke deg hvilke?

Ta denne uhøytidelige testen og sjekk om du har peiling på hvordan prisene har forandret seg de siste 20 årene!

Les også:

Pengerådene som redder småbarnsfamilien

Barnas navn avslører hvem du er

35.000 kroner skiller disse to babypakkene

Hvor glad er du i sjokolade? Test deg selv

Følg oss på Facebook - trykk på liker!

På jakt etter brukt barneutstyr? Sjekk Foreldre & Barn-Torget

Nyttige tjenester

Regn ut

FORUM

Underholdning

Tjenester fra Nettavisen

Nettavisen, Annonsebilag
Nettavisen, Annonsebilag
Nettavisen, Annonsebilag