Donald Duck Wintergames

Donald Duck Wintergames 2015

Donald Duck Wintergames samler dagens- og morgendagens helter til alpinfest 24-26 april.

Publisert Oppdatert

Donald Duck Wintergames arrangeres i Hemsedal for sjette år på rad. Arrangementet er en storslått markering av slutten på alpinsesongen hvor både unge utøvere og norgeseliten samles til konkurranser i slalåm, storslalåm og super-G.

Donald Duck Wintergames arrangeres i Hemsedal sammen med Heming. NB! Påmeldingen er nå full. Dvs at påmeldignen er stoppet. Storslalåm fredag for Jenter og Gutter U12-U16. Slalåm G U12-U16 lørdag og J U12-U16 søndag. Kombislalåm og slalåm for Jenter og Gutter U9 og U10 lør-søn. FISrenn (Norges landslag) Slalåm herrer lørdag og damer søndag.

Mer informasjon på www.skiforbundet.no.

PROGRAM 23.-26.APRIL:

TORSDAG 23. APRIL

20.00 Lagledermøte U12, U14 og U16 fred - søn (Skistua)

18.00 -21.30 Alpint rennkontor åpent. Klubbvis utdeling av startnummer.

(Varmestue, øvre parkering). Samme startnummer benyttes

i begge renn (omvendt startrekkefølge i det andre rennet).

9 og 10år, samt U12 kjører alle løpere 2.omgang.

I klassene U14 og U16 kjører de 30 beste 2. omgang.

FREDAG 24. APRIL

07.00 – 09.30 Alpint rennkontor åpent, klubbvis utdeling av startnummer.

Startnummer benyttes i SSL og SL (varmestue, øvre parkering).

07.00 – 16.30 Hollvin Express og Fjellreven fra Lodgen er åpen.

Storslalåm J/G U12, Hemsedalsløypa

08.30 – 09.00 Besiktigelse 1. omg (innslipp 15 min)

09.30 Start 1. omg. (30 sek. int)

12.00 Start 2. omg. (ingen bes. Paralellflytt. Snudd startliste 1.omg)

Storslalåm J/G U14, U16, Såhaugløypa

08.00 – 08.30 Besiktigelse U14 (innslipp 15 min)

08.15 – 08.45 Besiktigelse U16

09.00 Start 1. omg. U14 (30 sek. int.)

10.30 Start 1. omg. U16 (30 sek. int.)

12.30 – 12.50 Besiktigelse 2.omg. U14 (Innslipp 15 min)

12.40 – 13.00 Besiktigelse 2.omg. U16 (Innslipp 15 min)

13.30 Start 2. omg. U14 30/30 beste (snudd resultatliste 1.omg)

14.15 Start 2. omg. U16 30/30 beste (snudd resultatliste 1.omg)

17.00 Premieutdeling SSL (utescenen ved Lodgen)

19.00- 21.00 Alpint rennkontor åpen. Klubbvis avhenting av startnummer til J/G 9 og 10 år

(Varmestue, øvre parkering).

20.00 Lagledermøte Slalåm FIS herrer (Skistua)

LØRDAG 25. APRIL

07.00 – 09.30 Alpint rennkontor åpent. Klubbvis avhenting av startnummer til lørdag og søndag

alle klasser (Varmestue øvre parkering).

07.00 – 16.30 Hollvin Express og Fjellreven fra Lodgen er åpen

VALLES FAMILIEDAG I BARNEOMRÅDET

Valle inviterer alle barn til Valles Cup, parksession og grilling i barneområdet.

10.30 Valles Cup i Valleland

12.00 Pølsegrilling i Valleland

13.30 Valles skutertaxi, oppmøte i Valleland

14.00 Parksession i parken ved Valleland

Kombi J/G 9/10 år, Hemsedalsløypa

09.15 - 09.45 Besiktigelse (innslipp 15 min)

10.15 Start 1. omgang

13.15 Start 2. omgang, ingen besiktigelse (rekkefølge: snudd startliste)

Premiering ved målområdet.

Slalåm Gutter U12 Hemsedalsløypa

08.00 - 08.30 Besiktigelse 1. omgang (innslipp 15 min)

09.00 Start 1. omg. (rekkefølge: snudd startliste)

12.00 Start 2. omg. alle (snudd startliste 1.omg)

Slalåm Gutter U14 og U16, Såhaugløypa

09.00 - 09.30 Besiktigelse 1. omg. (innslipp til 15 min)

10.00 Start 1. omg. U14 (rekkefølge: snudd startliste)

11.00 Start 1. omg. U16 (rekkefølge: snudd startliste)

12.30 - 13.00 Besiktigelse 2. U14 omg. (innslipp 15 min)

12.45 - 13.15 Besiktigelse 2. U16 omg. (innslipp 15 min)

13.30 Start 2. omg. U14 30 beste i hver klasse (snudd resultatliste 1.omg)

14.00 Start 2. omg. U16 30 beste i hver klasse (snudd resultatliste 1.omg)

Slalåm FIS herrer, Såhaugløypa

07.30 - 08.00 Besiktigelse 1. omg. (innslipp 15 min)

08.30 Start 1. omgang

12.30 - 13.00 Besiktigelse 2. omgang (innslipp 15 min)

14.30 Start 2 omgang

17.00 Donald Duck Premieutdeling “LODGEN”

18.00 – 19.00 Lagledermøte Slalåm FIS damer (Skistua)

SØNDAG 26. APRIL

07.00 – 09.30 Alpint rennkontor åpent (varmestue øvre parkering)

07.30 – 16.30 Hollvin Express og Fjellreven fra Lodgen er åpen

Storslalåm J/G 9/10 år, Hemsedalsløypa

09.15 - 09.45 Besiktigelse (innslipp 15 min)

10.15 Start 1. omgang (kun 1 omgang)

Slalåm Jenter U12 Hemsedalsløypa

08.00 - 08.30 Besiktigelse 1. omgang (innslipp 15 min)

09.00 Start 1. omgang (rekkefølge: snudd startliste)

12.15 Start 2.omg. alle (snudd startliste 1. omg)

Slalåm Jenter U14 og U16, Såhaugløypa

09.00 - 09.30 Besiktigelse 1. omgang (innslipp til 15 min)

10.00 Start 1. omgang U14 (rekkefølge: snudd startliste)

11.00 Start 1. omgang U16 (rekkefølge: snudd startliste)

12.30 - 13.00 Besiktigelse 2. U14 omgang (innslipp 15 min)

12.45 - 13.15 Besiktigelse 2. U16 omgang (innslipp 15 min)

13.30 Start 2.omg. U14 30 beste i hver klasse (snudd resultatliste 1. omg)

14.00 Start 2.omg. U16 30 beste i hver klasse (snudd resultatliste 1. omg)

Slalåm FIS damer, Såhaugløypa

08.00 - 08.30 Besiktigelse 1. omg. (innslipp 15 min)

09.00 Start 1. omgang

12.30 - 13.00 Besiktigelse 2. omgang (innslipp 15 min)

14.30 Start 2 omgang

16.00 Premiering Lodgen

Kontaktpersoner 
FIS renn:Trym Klingenberg, [email protected] 
Aldersbestemte klasser: Steve Skavik, [email protected] eller [email protected] 

Nyttige tjenester

FORUM

Underholdning